3D-телебачення: в кожному будинку

https://dnepr.ticketsbox.com/

Минула в Лас-Вегасі виставка CES 2015 наочно показала, що сьогодні на світовому ринку вже присутні, або готуються його підкорювати, різні системи 3D-зображення. Іншими словами, апаратна база повністю готова додати у звичну сьогодні картинку третій вимір, і зараз індустрія тривимірних фільмів / ігор / телевізійних передач потребує появи контенту, цікавого для кінцевого споживача. Втім, пропонуємо поглянути на стан справ у секторі 3D-відео. Почнемо з того, що розділимо існуючі сьогодні стереодісплеі на два основних типи, керуючись принципом формування 3D-картинки. Але спочатку відзначимо, що всі пристрої подібного типу базуються на властивості людського зору – формування різної картинки для лівого і правого ока спостерігача і дозволяє створити ефект тривимірності зображення. До першого типу стереодісплеев відносяться пристрої, здатні формувати зображення в поляризованому світлі, причому для кожного з очей користувача формується зображення з різним кутом поляризації (різниця в 90 градусів). Застосування спеціальних поляризаційних фільтрів, які пропускають світло однієї поляризації і затримують з іншого, і робить можливим поділ картинки на дві.

Головним плюсом технології є можливістю спостереження 3D-зображення незалежно від розташування спостерігача, однак без спеціальних окулярів картинка повністю втрачає свою глибину. Другий спосіб поділу картинки для кожного з очей користувача – формування двох різних кадрів не одночасно, а послідовно. У цьому випадку потрібно застосування активних очок, періодично блокують зображення для лівого і правого ока. Однак такий метод висуває особливі вимоги до дисплея – частота зміни кадрів повинна бути досить високою, і NVIDIA GeForce 3D Vision, остання з анонсованих систем стереозображення, вимагає застосування дисплеїв з частотою зміни кадрів не менше 120 Гц. Істотним недоліків такого підходу є необхідність розміщення автономного джерела живлення і періодичної підзарядки акумуляторів головних пристроїв. І саме перший спосіб поки залишається найбільш перспективним, адже дозволяє з відносною простотою і невисокою вартістю формувати тривимірне зображення. Як ми вже відзначили, застосування простих поляризаційних фільтрів не вимагає оснащення стереоокулярів джерелами живлення, додатковими інтегральними мікросхемами.

Самим же головним перешкодою перед приходом 3D-відео на світовий ринок – необхідність виготовлення телевізійних систем і дисплеїв дозволом, що вдвічі перевищує бажане дозвіл картинки. Іншими словами, щоб здійснювати перегляд тривимірних HD-фільмів (1080p) необхідно застосування телевізійних систем дозволом 2160p. Втім, з плином часу і подібні пристрої виявляться настільки ж звичними для користувача, якими стають сучасні HD-системи. Що ж стосується цифрового контента для тривимірних дисплеїв, то і тут спостерігаються суттєві зрушення – провідні кіностудії щорічно випускають кілька картин, сумісних з 3D-дисплеями. Тут варто відзначити студію Pixar, яка вже запланувала випуск більше десятка анімаційних 3D-фільмів, а Disney пообіцяла, що незабаром всі випускаються Pixar картини будуть «підтримувати» перегляд на 3D-екранах. Якщо поглянути на ринок комп’ютерних ігор, то і тут ситуація виглядає вельми оптимістичною – анонсована зовсім недавно 3D-система NVIDIA GeForce 3D Vision сумісна з величезною кількістю вже випущених проектів, і більшість прийдешніх ігрових новинок також освоїть третій вимір.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>